W minioną sobotę zawodnicy ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate po raz pierwszy w tym roku wzięli udział w zawodach karate. 22 osobowa grupa zameldowała się w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku na turnieju karate shinkyokushin dzieci i młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Już VIII raz młodzi karatecy z północno-wschodniej Polski spotykają się w tym miejscu. Organizator turnieju sensei Rafał Graca w tym trudnym dla wszystkich czasie podjął się próby przygotowania zawodów. Pomimo reżimu sanitarnego był nic nie było w stanie zakłócić bardzo dobrze przygotowanego turnieju. Wielkie gratulacje.

– Choć obostrzenia związane z Covid-19 bardzo nam sportowcom dokuczają to można się do tego przyzwyczaić – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – a karatecy to bardzo zdyscyplinowana grupa więc łatwiej się dopasowują do określonych sytuacji.

Zawody z Giżycku obfitowały w wiele ciekawych walk w wykonaniu zawodników ze Szczytna. Pojawiło się kilka osób, które pokazały, że nie tylko na treningach ale i na zawodach potrafią walczyć. Do największych odkryć tego turnieju zaliczyć można Michała Kirkucia, Dawida Kaliszewskiego i Zosię Panasiuk. Cała trójka wyróżniała się ilością stosowanych kombinacji, konsekwencją w działaniu oraz ogromną wolą walki, swoimi występami wzbudziła podziw u wielu obserwatorów. I choć nie udało im się wygrać swoich kategorii, to jest to tylko kwestią czasu, kiedy będą stali na najwyższym stopniu podium. Nasi faworyci Ewa Gołaszewska, Paula Wąsewicz, Łucja Dragun, Maksymilian Zembrzuski, Aleks Dragun czy Jan Rogala, w pięknym stylu wygrywali swoje walki nie pozostawiając złudzeń przeciwnikom. Nie zawiedli również pozostali reprezentanci SKKK, każdy pokazał wielką klasę i dużą dojrzałość startową. Przyjemnie było potrzeć na zawodników reprezentujących nasze miasto.

– W zeszłym roku w klasyfikacji drużynowej Systemu Sportu Młodzieżowego na 83 sklasyfikowane kluby karate kyokushin w Posce SKKK zajął 5 miejsce, to bardzo dobry wynik – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – jednocześnie mobilizuje nas do jeszcze większej pracy, ponieważ przed nami są jeszcze 4 kluby do pokonania J

Szczycieńscy karatecy z Giżycka wywieźli 15 medali (6-2-6). To doskonały prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które 20 marca odbędą się w Białej Podlaskiej. A już w czerwcu wszystkie kluby z naszego województwa przyjadą do Szczytna, aby rywalizować o tytuł mistrza województwa warmińsko-mazurskiego. Będziemy na bieżąco o tych wydarzeniach Państwa informować. Oto lista nagrodzonych z Giżycka

I miejsca:

 1. Maksymilian Zembrzuski

 2. Wiktor Cymerman

 3. Patryk Sawlanski

 4. Paula Wąsewicz

 5. Łucja Dragun

 6. Ewa Gołaszewska

  II miejsca:

 7. Aleks Dragun

 8. Nadia Tyczyńska

 9. Jan Rogala

  III miejsca:

 10. Zofia Panasiuk

 11. Martyna Wiśniewska

 12. Wiktoria Kula

 13. Antoni Mroczkowski

 14. Aleksander Warpas

 15. Filip Kandybowicz