Kolejny krok na drodze samodoskonalenia<br/>

Szczycieński Klub Kyokushin Karate tradycyjnie, dwa razy w roku, organizuje dla swoich podopiecznych sesje egzaminacyjne. W tym roku letnia edycja tego wymagającego sprawdzianu odbyła się 23 czerwca. Umiejętności oraz hart ducha zawodników oceniała komisja w składzie: shihan Piotr Zembrzuski (6 dan), sensei Ewelina Mirosław (4 dan) oraz sensei Wojciech Fiebig (2 dan). Był to jeden z dwóch egzaminów, które odbywają się w sesji letniej w tym klubie.

Obok licznej grupy młodszych i starszych uczniów SKKK Zembrzuski DOJO, do sprawdzianu przystąpił także senpai Dariusz. Jego obecność była wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ swoją przygodę z karate rozpoczynał w Radomiu w latach 70. ubiegłego stulecia pod okiem sensei Ryszarda Szczepańskiego. Wydarzenie to miało także głęboki wymiar symboliczny dla samego przewodniczącego komisji.

- Dla mnie była to wyjątkowa chwila, czułem ogromną przyjemność, że mój przyjaciel i mentor po tylu latach podjął się tego trudnego wyzwania – komentuje shihan Piotr Zembrzuski (6 dan) - senpai Darek był moim nauczycielem i to właśnie on dał mi przysłowiową wędkę. Dzięki temu dziś jestem w tym miejscu na drodze karate kyokushin, z którego mogę dzielić się swoją wiedzą z innym.  

Dla wszystkich trenujących Karate Kyokushin egzamin jest nie tylko testem sprawności fizycznej, ale przede wszystkim dowodem na to, że droga kyokushin to trwające całe życie wyzwanie i proces ciągłego samodoskonalenia. Wszystkim, którzy pomyślnie zdali egzamin serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w drodze do mistrzostw.<br/>

„Nie musisz być MISTRZEM aby zacząć, lecz aby zostać MISTRZEM musisz zacząć” - Zig Ziglar 

Autor: Piotr Zembrzuski