W dniach 13–14 czerwca w Białymstoku rozegrano III Mistrzostwa Europy IKO Nakamura. Na matach zameldowało się ponad 500 zawodników ze 102 klubów, reprezentujących 9 państw, a organizatorem imprezy był shihan Piotr Sawicki 6 dan. Gościem specjalnym wydarzenia był sam Prezydent Światowej Organizacji Kyokushin Nakamura, Daihyo Masanaga Nakamura z Japonii.<br/>

W tym zacnym gronie znalazła się 7-osobowa reprezentacja Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate Zembrzuski DOJO. Zawodnicy ze Szczytna musieli stawić czoła fighterom z całego kontynentu w formułach kata oraz kumite.

Tytuł Wicemistrza Europy i srebrny medal wywalczył Antoni Burliński w kategorii kumite U14. Na podium stanął także Nikodem Skibiński, zdobywając brązowy medal w tej samej kategorii wiekowej. Wielkie powody do radości ma również Emilia Górska, która do swojej pokaźnej kolekcji dołożyła kolejny medal. Młodziutka wojowniczka wywalczyła brąz w kategorii kumite U12, a dodatkowo otarła się o podium w konkurencji Kata, zajmując pechowe dla każdego sportowca IV miejsce.<br/>

Szczycieński Klub Kyokushin Karate dołożył kolejne trofea do swojej imponującej kolekcji i ma już na swoim koncie łącznie aż 53 medale Mistrzostw Europy! To dowód na to, że Zembrzuski DOJO od lat utrzymuje się w ścisłej, europejskiej czołówce.

Gratulujemy młodym wojownikom oraz trenerom tego sukcesu i życzymy kolejnych.

 

Autor: Piotr Zembrzuski