W dniach 12-13. listopada w Dębicy odbyły się V Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin federacji WKB. W zawodach wzięło udział 670 zawodników z 17 państw. Wśród nich znalazła się ekipa Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate BEST TEAM.

Dzięki uczestnictwu w mistrzostwach aż 10 różnych organizacji karate kontaktowego poziom wszystkich pojedynków był naprawdę bardzo wysoki. Wszystkie walki a w szczególności Polaków, oglądało się z wielką przyjemnością. Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od konkurencji Kata. W tej formule Szczytno reprezentowała tylko Ewa Gołaszewska zajmując wysokie choć znienawidzone przez sportowców IV miejsce. Niedosyt, który pozostał po występie Ewy mocno zmobilizował SKKK BEST TEAM i do walk przystąpili w pełni skoncentrowani. Cała siedmioosobowa grupa zostawiła serce na macie prezentując bardzo dobre walki. Niestety po medale udało się sięgnąć tylko trójce naszych wojowników, Olafowi Szemplińskiemu, który obronił tytuł mistrzowski z przed roku, Janowi Rogala, który wprawdzie zdobył swój pierwszy złoty medal na tej rangi imprezie ale jak zapowiedział nie ostatni, oraz Ewie Gołaszewskiej, która zdobywała srebro mistrzostw Europy.

- Olaf i Jan bardzo widowiskowo walczyli na tych mistrzostwach, dominowali swoich przeciwników często ich nokautując – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – wyglądało to tak jakby rywalizowali ze sobą, który więcej walk wygra przed czasem.

Ewa Gołaszewska jeszcze dwa dni przed zawodami nie była pewna swojego występu w Dębicy, ponieważ na treningu nabawiła się kontuzji. Dlatego też całkowicie zmieniła styl walki, czym zaskoczyła swoje konkurentki. Niestety w finale po bardzo wyrównanej walce sędziowie opowiedzieli się po stronie przeciwniczki z Otwocka.

- Wspaniała atmosfera, nastawienie zawodników, emocje, które panowały na mistrzostwach a przede wszystkim kibice, którzy przyjechali ze Szczytna, Krakowa, Poznania oraz z Nowego Sącza, aby nas dopingować sprawiły, że  SKKK BEST TEAM odniósł ogromny sportowy sukces, to kolejno 24, 25 i 26 medal dla naszego klubu przywieziony z mistrzostw Europy – komentuje z dumą shihan Piotr Zembrzuski, i dodaje – w tym miejscu chciałby serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyjechały do Dębicy i wspierały nas na różne możliwe sposoby. Cieszę się bardzo, że mogę należeć do
takiej wspaniałej rodziny jaką jest SKKK BEST TEAM.


Galeria ME WKB Dębica 2022