W miniony weekend zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate zmagali się na matach AWF w Białej Podlaskiej. Tam bowiem odbywały się przeniesione z marca br. Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział blisko 450 zawodniczek i zawodników z 53 klubów.

Świetny występ zanotowała 14 osobowa reprezentacja SKKK zajmując w klasyfikacji drużynowej 2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz 4 w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego. Indywidualnie nasi karatecy aż 15 razy stawali na podium.

-tak jak wcześniej mówiłem nasi zawodnicy są w doskonałej formie – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – ale oprócz tego mamy wspaniałą atmosferę w klubie, i to wszystko razem przełożyło się na nasz sukces.

W szczycieńskim klubie nie brakuje utalentowanych sportowców, którzy regularnie przywożą medale z różnego rodzaju zawodów sportowych. Wśród osób, które w sobotę wróciły z medalami znalazły się też takie, które przywiozły ich aż dwa. Jedną z nich jest Paula Wąsewicz, która wygrała konkurencję Kata i zajęła drugie miejsce w Kumite. Paula to najmłodsza zawodniczka SKKK debiutująca na ogólnopolskiej imprezie z ramienia PZK. Jednak dzięki temu, iż często startuje w zawodach niższej rangi do MMM przystąpiła beż żadnych kompleksów, od razu odnosząc ogromny sukces. Inny faworyt do medalu Jan Rogala, również przywiózł dwa krążki z Kumite i Kata, oba koloru srebrnego. Potwierdził w ten sposób, że cały czas należy do ścisłej czołówki a, którzy za dwa tygodnie przyjadą do Szczytna na mistrzostwa województwa będą musieli się z nim liczyć. Kolejną zawodniczką która „nałogowo” kolekcjonuje medale i puchary sportowe to Ewa Gołaszewska. Tym razem w domu na półce ustawiła dwa okazałe puchary – za 2 miejsce w Kumite i 3 w Kata. Pozostali zawodnicy zdobyli „tylko” po jednym trofeum, Jednak na uwagę zasługuje fakt, że jedną z najbardziej prestiżowych kategorii, jaką niewątpliwie jest kat. +75 kg, zdominowało dwóch juniorów z SKKK – Olaf Szempliński i Mikołaj Barański. Oni to bowiem wyeliminowali wszystkich swoich rywali i spotkali się w walce finałowej, w której nieznacznie lepszy okazał się Olaf Szempliński. Wszyscy nasi wojownicy, którzy dotarli do miejsc medalowych musieli stoczyć po trzy lub cztery bardzo zacięte pojedynki, a poziom walk był naprawdę wysoki. W konkurencji Kata startowało 30-40 zawodników w każdej kategorii wiekowej. Samo zakwalifikowanie się do tury finałowej było już dużym osiągnięciem.

Makroregion wschodni należy do największego w naszym kraju zarówno pod względem obszaru, który obejmuje, jak i biorących udział zawodników. W związku z powyższym w każdej kategorii zawsze jest dużo startujących. Często są to doświadczeni zawodnicy, medaliści mistrzostw Polski czy Europy. Tym bardziej cieszymy się z osiągniętych wyników zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Kolejny raz potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki.

Poniżej pełna lista nagrodzonych:

I miejsce:

 1. Wąsewicz Paula – KATA

 2. Szempliński Olaf – KUMITE

  II miejsce:

 3. Dragun Aleks – KATA

 4. Rogala Jan – KATA

 5. Rogala Jan – KUMITE

 6. Wąsewicz Paula – KUMITE

 7. Gołaszewska Ewa – KUMITE

 8. Barański Mikołaj – KUMITE

  III miejsce:

 9. Gołaszewska Ewa – KATA

 10. Wiśniewska Martyna – KUMITE

 11. Cymerman Wiktor – KUMITE

 12. Zembrzuski Maksymilian – KUMITE

 13. Kocak Norbert – KUMITE

 14. Kędzierska Julia – KUMITE

 15. Gwiazda Emilia - KUMITE