Kolejne zawody sportowe na których zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate BEST TEAM pokazali, że są w wyśmienitej formie. W sobotę w  Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbyła się 23 edycja Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa, tym razem w obsadzie międzynarodowej. Na starcie zobaczyliśmy 470 zawodników z 40 klubów z Łotwy, Węgier, Ukrainy oraz  Polski

          Zawody rozpoczęły się od rywalizacji tak zwanych „świerzaków” czyli osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę zawodniczą w karate Kyokushin. I tu SKKK Best Team wystawił czworo nowicjuszy, a troje z nich zakończyło swoją rywalizację na podium. Wspaniale spisał się młodziutki Aleksander Gugnacki, który wygrał swoją kategorię. Na trzecim stopniu podium zameldowała się Emilka Górska a w kategorii junior swój pierwszy złoty medal zdobył Stanisław Głąbowski.

- Olek musiał stoczyć aż trzy walki żeby cieszyć się ze zwycięstwa, ale nie to jest najważniejsze, najważniejsze jest to w jakim stylu je wygrywał - komentuje shihan Piotr Zembrzuski i dodaje – myślę że mamy kolejne pokolenie zawodników z ogromnym potencjałem.

          Po zakończeniu zmagań „świerzaków” przyszedł czas na zaawansowanych w boju karateków. W tej kategorii nasze miasto reprezentowało również czworo wojowników. Bezapelacyjnie najlepiej wypadła Natalia Hajn, która wszystkie trzy rywalki znokautowała pozbawiając je złudzeń kto w tym dniu jest najlepszy. Ale największą niespodzianką zawodów w Józefowie było zdobycie pierwszego miejsca w Kata przez Mikołaja Barańskiego.

- Mikołaj to typowy zawodnik kumite, już sama chęć wystartowania w konkurenci Kata bardzo mnie zdumiała – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – a już zdobycie pierwszego miejsca zaskoczyło wszystkich a chyba najbardziej samego zainteresowanego.   

Mikołaj Barański na kata nie poprzestał, wystartował również w kumite i zdobył drugie miejsce. Przegrał tylko z zawodnikiem z Łotwy, który jest aktualnym brązowym medalistą mistrzostw Europy WKB. Pozostali nasi reprezentanci tym razem do domu wrócili bez medali, ale za to z dużym bagażem doświadczeń. Wszyscy będą mile wspominać pobyt w Józefowie.