W sobotę 5 czerwca br. w Krakowie odbyły się VII Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate, do których zgłosiło się troje zawodników ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate: Julia Kędzierska, Emilia Gwiazda oraz Jakub Kwaśniewski.

Emilka Gwiazda, studentka AWF w Białej Podlaskiej, swoją pierwszą walkę ćwierćfinałową wygrała poprzez trafienie przeciwniczki w głowę i tym samym zdobyła wazaari. W kolejnej walce o wejście do finału, natrafiła na późniejszą tryumfatorkę kategorii Aleksandrę Karpuk. I choć walczyła bardzo dzielnie to musiała uznać wyższość swojej rywalki. Emilia na tym etapie zakończyła swoją przygodę z mistrzostwami ostatecznie zajmując III miejsce w kategorii +65kg. To 90 medal z mistrzostw Polski zdobyty przez zawodnika ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

Inna nasza zawodniczka Julia Kędzierska studiuje na AWFiS w Gdańsku i tą właśnie uczelnie reprezentowała Krakowie. Już w pierwszej pojedynku przyszło jej walczyć z akademicką mistrzynią Polski z ubiegłego roku. Pomimo wyrównanej i zaciętej walki sędziowie wskazali na przeciwniczkę Julii. Na pocieszenie zostaje fakt, że rywalka Julii wygrała całe zawody i obroniła swój tytuł z przed roku.

Na APM w Krakowie wystartował jeszcze jeden zawodnik, który pochodzi z Bartoszyc, ale na co dzień trenuje w SKKK. Jakub Kwaśniewski student w WSPol w Szczytnie, również nie zdołał pokonać swojego przeciwnika i już w pierwszej walce pożegnał się z turniejem.

Nasi zawodnicy dopiero zaczynają swoją przygodę w starciach z seniorami. Swoją postawą na macie pokazali, że nie odstają od najlepszych i przy odrobinie szczęścia przy losowaniu, kto wie jakby ten turniej się zakończył. Z tego punktu widzenia cała trójka powinna być z siebie zadowolona a doświadczenie, które zdobyli w Krakowie z pewnością zaprocentuje w przyszłości.