Mistrzostwa Polski juniorów młodszych PZK

W minioną sobotę w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych PZK. Wśród 173 zawodników z 70 klubów nie mogło zabraknąć zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokyushin Karate z Olafem Szemplińskim na czele, który pojechał do Katowic w roli faworyta.

Zawody przebiegały w pełnym rygorze sanitarnym, i choć pewne procedury utrudniały normalne funkcjonowanie na tego typu imprezach to sportowcy słyną z tego, że są zdyscyplinowani i nie marudzili. Wśród nich znalazło się 5 wojowników ze Szczytna. Najlepiej spisał się wspomniany Olaf Szempliński, który obronił tytuł z przed roku i ponownie został wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych. Lecz zanim to nastąpiło musiał stoczyć cztery pojedynki. W pierwszym skończył walkę przed upływem regulaminowego czasu uzyskując przewagę dwóch wazzari nad zawodnikiem z Radzymina, podobnie rozprawił się z kolejnym przeciwnikiem tym razem z Otwocka zdobywając również dwa wazzari. W walce półfinałówej pokonał karatekę z Końskich zdobywając wazzari, tu przeciwnik dotrwał do końca rundy. Dzięki temu, że medaliści z poprzednich mistrzostw zawsze są rozstawiani to nasz wojownik spotkał się z ubiegłorocznym mistrzem Polski dopiero w finale, i podobnie jak w roku poprzednim lepszy okazał się Kamil Wróblewski z warszawskich Bielan.

· nie ulega wątpliwości, że obecnie to najlepsi zawodnicy w kat ciężkiej wśród juniorów młodszych w Polsce – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – obaj są już nieźle wyszkoleni technicznie a każdy ich pojedynek przynosi wielkie emocje.

Następną zawodniczką, która dwa razy otarła się o medal była Ewa Gołaszewska. W konkurencji Kata zdobyła chyba najgorsze dla sportowca 4 miejsce, zabrakło 1 pkt. aby wskoczyć na podium. Dla pełnego zobrazowania sytuacji należy powiedzieć, że w swojej kategorii Ewa miała 47 rywalek. Zresztą podobnie było w zeszłym roku na Pucharze Polski, gdzie Ewa również musiała zadowolić się 4 miejscem. Natomiast konkurencję Kumite nasza zawodniczka rozpoczęła od wysokiego C wygrywając przed czasem dwie walki, najpierw pokonała zawodniczkę z Ostrołęki a później z Czerwionki-Leszczyny. W walce ćwierćfinałowej na drodze do medalu stanęła późniejsza tryumfatorka tej kategorii Izabela Targosz z Lądka. Po pierwszej rundzie dwóch sędziów bocznych wskazało na Ewę a dwóch na jej przeciwniczkę, decyzja należała więc do sędziego maty, który nie mogąc się zdecydować ogłosił remis i zarządził dogrywkę. W drugiej rundzie nieznacznie lepsza okazała się zawodniczka z Lądka. Ostatecznie Ewa zajęła miejsce 5-8. Kolejni zawodnicy SKKK, którzy dzielnie walczyli w Katowicach to Natalia Hajn, Jan Rogala i Mikołaj Barański, niestety tym razem bez powodzenia choć również nie wiele brakowało.

· szkoda, że tak się stało, ale kategoria junior młodszy obejmuje dwa roczniki a Ewa i Jan są tym młodszym rocznikiem, mają więc jeszcze szanse w przyszłym roku powalczyć o medale mistrzostw Polski – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – jeżeli chodzi o pozostałych moich zawodników to tak już w sporcie bywa, że czasem się wygrywa a czasem nie najważniejsze, aby z takiej lekcji umieć wyciągać wnioski.

Medal Olafa Szemplińskiego jest 89 medalem rangi mistrzowskiej zdobytym przez zawodników SKKK. Kto i kiedy sięgnie po okrągły 90 tego jeszcze nie wiemy. W tych trudnych czasach kalendarz imprez sportowych jest bardzo nie stabilny. Serdecznie gratulujemy całej ekipie SKKK oraz dziękujemy HALO Taxi Andrzej Hołda za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do Katowic OSU!