Zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate mogą się pochwalić kolejnymi tytułami mistrzowskimi. W ostatnią niedzielę w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK, które zgromadziły 218 zawodników i zawodniczek z 77 klubów z całej Polski.

Szczytno reprezentowało pięcioro wojowników, troje juniorów i dwoje młodzieżowców. Wszyscy nasi karatecy bardzo ambitnie walczyli lecz nie wszystkim udało się dotrzeć do strefy medalowej. Tej sztuki dokonało dwoje juniorów, Olaf Szempliński sięgnął po tytuł wicemistrza kraju a jego koleżanka  Natalia Hajn zdobyła brązowy krążek. Każde z nich miało ciężką drogę do upragnionego medalu, musieli bowiem stoczyć po trzy walki, aby cieszyć się z możliwości uczestniczenia w ceremonii dekoracji zwycięzców. Olaf w finale natrafił na aktualnego Mistrza Europy WKO z Warszawy a Natalia o wejście do finału nieznacznie na punkty uległa zawodniczce z Zielonki.

Można powiedzieć, że dla Olafa, to już rutyna ponieważ medal z Radzymina jest jego trzecim z rzędu medalem z Mistrzostw Polski lecz Natalia po raz pierwszy dostąpiła tego zaszczytu. Miejmy nadzieje, że pójdzie w ślady swojego kolegi i w kolejnych latach również będziemy się cieszyć z jej osiągnięć. Tym samym zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate powiększyli swój dorobek medalowy o 92. i 93. medal z imprezy rangi mistrzowskiej.

Turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie i często trzeba było dogrywki aby wyłonić zwycięzcę. Ale czego innego moglibyśmy się spodziewać po Mistrzostwach Polski. Następny poważny sprawdzian naszych mistrzów już wkrótce, ponieważ za dwa tygodnie w Leżajsku odbędą się Mistrzostwa Europy WKB.