Udany występ zanotowali na swoim koncie zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. W Sieradzu odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin, w którym wystartowało 135 zawodników z Hiszpanii, Holandii, Czech, Malty oraz Polski. Zawody zorganizował Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai, który w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności.

Osiem medali to wynik weekendowego wypadu do Sieradza naszych zawodników. To doskonałe otwarcie sezonu startowego. Najlepiej spisał się junior Olaf Szempliński, który jako jedyny wywalczył aż dwa medale. Po złoto sięgnął w konkurencji kumite w kat. +80 kg oraz brąz w kata. Rywalizację w kumite Olaf rozpoczął od walki z zawodnikiem z Hiszpanii, który fizyczne prezentował się lepiej od naszego młodego mistrza, a to jak wiadomo w sporcie kontowym ma ogromne znaczenie. Jednak Olaf to doświadczony wojownik i nie przestraszył się wymiarów rywala. Już w pierwszej rundzie wygrał z nim przez nokaut. Z następnym przeciwnikiem ze Skarżyska Kamiennej było podobnie, dwa razy waazari i koniec walki. Wreszcie przyszedł czas na finał, w którym kolejny raz spotkał się ze swoim kolegą klubowym Mikołajem Barańskim. Olaf nie dał Mikołajowi zrewanżować się za finał z Mistrzostw Makroregionu Wschodniego pewnie wygrywając walkę przed czasem. Od jakiegoś czasu Mikołaj nie może znaleźć recepty na Olafa w walce turniejowej a wiemy, że na sparingach klubowych różnie bywa.

- Olaf Szempliński to kolejna wschodząca gwiazda dużego formatu – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – na swoim koncie ma już dwa srebrne krążki z mistrzostw Polski Juniorów Młodszych a w tym roku rozpoczął rywalizację w kategorii junior i jeszcze nie przegrał żadnej walki w tej kategorii.

Równie efektownie wygrywali swoje walki pozostali nasi zawodnicy np. Maksymilian Zembrzuski i Paula Wąsewicz swoje drugie walki kończyli przed upływem regulaminowego czasu, a dodatkowo Paula zajęła 4 miejsce w Kata. 

Trzymamy kciuki, aby dobra passa naszych wojowników z SKKK nie kończyła się, ponieważ jeszcze w tym roku w październiku będą brali udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, w listopadzie w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików a w grudniu czeka ich start w Mistrzostwach Europy.

Pełna lista nagrodzonych:

KUMITE

1m. Olaf Szempliński

2m. Mikołaj Barański

2m. Maksymilian Zembrzuski

2m. Martyna Wiśniewska

2m. Patryk Wysocki

3m. Paula Wąsewicz

KATA

3m. Natalia Hajn

3m. Olaf Szempliński