Płoty to mała miejscowość w województwie zachodnio-pomorskim, która w tym roku były gospodarzem XXXVIII Pucharu Polski PZK. Tegoroczna aura zimowa nie sprzyja dalekim podróżom, nie przeszkodziło to jednak 320 zawodnikom z 64 klubów z całej Polski, aby dotrzeć do odległych Płotów. Nie inaczej było z zawodnikami Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

BEST TEAM SKKK zameldował się na starcie w skromnym pięcioosobowym składzie, i choć ich potencjał jest o wiele większy to i tak nie wrócili a pustymi rękoma. Złoto i srebro to dorobek naszych wojowników. Olaf Szemplińki w imponujący sposób obronił tytuł z przed roku, i tym samym na dobre zadomowił się w gronie najlepszych juniorów w Polsce kategorii +75 kg. Ale od początku. Z uwagi na tytuł z przed roku Olaf był zawodnikiem rozstawiony co gwarantowało mu, że w pierwszych walkach nie spotka się z medalistą z przed roku, lecz i tak drogę do upragnionego złota miał niezwykle „ciężką”. Jego przeciwnicy byli od niego o ok 20 kg ciężsi. Jednak Olafa to nie przeraziło i doskonale poradził sobie tymi kolosami. W walce finałowej przypieczętował swoją dominację w tej kategorii pięknym nokautem. 

- Olaf to bez wątpienia obecnie najlepszy nasz zawodnik, swoją klasą dorównuje największym naszym wychowankom takim jak Piotr Moczydłowski, Gerard Will, Julia Kędzierska, Emilia Gwiazda czy Adrian Staszewski – z dumą komentuje Shihan Piotr Zembrzuski i dodaje – przypomnę, że Olaf jest aktualnym mistrzem Europy WKB, mistrzem Polski PZKK i zdobywcą Pucharu Polski PZK, a od ponad dwóch lat przegrał tylko jedną walkę i było to dwa lata temu.

Inny nasz bohater z Płotów Aleks Dragun w kategorii do 55 kg juniorów młodszych wywalczył sobie drugie miejsce. I nie jest to przypadkowy triumf, ponieważ zanim mógł się cieszyć z srebrnego medalu musiał stoczyć trzy walki. Pozostali zawodnicy BEST TEAM SKKK robili wszystko, żeby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenia. Po bardzo emocjonujących walkach eliminacyjnych niestety otarli się tylko o strefę medalową.

To był ostatni start zawodników BEST TEAM SKKK w tym roku, który można zaliczyć do bardzo udanych. Teraz krótka zasłużona przerwa świąteczna a po nowym roku kolejne wyzwania. Pierwszym startem w 2023 roku będą mistrzostwa województwa War-Maz, które odbędą się 25 lutego w Węgorzewie. Życzymy powodzenia.