Pomimo obostrzeń pandemicznych, które nie ułatwiają rywalizacji sportowej ośmioro dzielnych wojowników ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate pojechało nad polskie morze, aby tam sprawdzić swoje umiejętności na tle swoich rówieśników.
 

W minioną sobotę w Kołobrzegu odbył się II Kołobrzeski Turniej Karate Kyokushin  o poetycko brzmiącej nazwie UMI-SHINJU „Morska Perła”. W zawodach wystartowało  230 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z całej Polski. Sądząc po wynikach morska bryza nie przeszkodziła naszym zawodnikom w osiągnięciu dobrego szóstego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie zaś ekipa z SKKK przywiozła 7 „Morskich Pereł” (3-3-1).
 
- występ w Kołobrzegu był dla nas startem kontrolnym przed przeniesionymi z marca mistrzostwami makroregionu – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – nie przywiązujemy więc tak dużej wagi do wyniku lecz skupiamy się na jakości poszczególnych walk.
 
Szczycieńscy karatecy mało mają ostatnio okazji by rywalizować na turniejach tym chętniej skorzystali z zaproszenia i udali się do odległego Kołobrzegu. Nic tak nie weryfikuje umiejętności jak bezpośrednia konfrontacja na zawodach. Okazało się że długie przerwy między zawodami nie wybiły z rytmu startowego naszych małych wojowników.
 
Najbardziej udany start zanotował na swoim koncie Jan Rogala, który zarówno w rywalizacji Kata jak i w walkach (Kumite) nie miał sobie równych. Również Ewa Gołaszewska bliska była powtórzenia wyniku swojego klubowego kolegi. W dobrym stylu wygrała wszystkie walki, natomiast w Kata zajęła drugie miejsce. Do zwycięstwa  zabrakło jej 0.2 pkt. Kolejna „wschodząca gwiazda” z teamu SKKK Martyna Wiśniewska przemknęła przez  eliminację jak przysłowiowa burza (trzy walki w tym dwie przed czasem), jednak w walce finałowej nieznacznie uległa zawodniczce z Inowrocławia. Następna zawodniczka, która przywiozła srebrną „Morską Perłę” to Paula Wąsewicz. W finale doznała lekkiego stłuczenia i przegrała z zawodniczką z Ełku. Już nie długo Paula będzie miała okazję do rewanżu, ponieważ 5.06.2021 w Szczytnie rozegrane zostaną mistrzostwa województwa. Paula jest wszechstronną zawodniczką więc wystartowała również w konkurencji Kata. Niestety zajęła czwarte miejsce lecz z tą samą ilością punktów co trzecia zawodniczka. W takiej sytuacji decydują punkty z tury eliminacyjnej, a w niej nasza mała mistrzyni miała i 0,1 pkt. mniej od swojej rywalki. Ostatni medalista z Kołobrzegu to Norbert Kocak, który przegrał w półfinale z późniejszym zwycięzcą tej kategorii.
 
Występ całej ekipy SKKK można zaliczyć do udanych, i choć niektórzy dali się zaskoczyć swoim przeciwnikom to dobrze się stało, że odbyło się to w takich okolicznościach a nie na mistrzostwach makroregionu, które odbędą się już za dwa tygodnie. Teraz trzeba wyciągnąć wnioski, poprawić drobne braki i pełni optymizmu walczyć dalej. Wszystkim serdecznie gratulujemy  
Oto pełna lista nagrodzonych:
 
I miejsce

  • Jan Rogala (Kata)
  • Jan Rogala (Kumite)
  • Ewa Gołaszewska (Kumite) 

II miejsce

  • Ewa Gołaszewska (Kata)
  • Martyna Wiśniewska (Kumite)
  • Paula Wąsewicz (Kumite)

III miejsce

  • Norbert Kocek (Kumite)