W Chełmie odbyły się Mistrzostwa Regionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin Polskiego Związku Karate. To były ostatnie zawody PZK przed zawieszeniem wszelkich rozgrywek sportowych z powodu rozprzestrzeniania się w naszym kraju coronawirusa.

W zawodach uczestniczyło 364 zawodników z 42 klubów z Polski północno-wschodniej. W śród nich 13 wojowników ze Szczytna, którzy sześciokrotnie stawali na podium. Swój debiut w seniorach zaliczył Konrad Żelaznowski i choć przegrał swoją walkę o finał to trzecie miejsce uzyskane w pierwszym starciu z seniorami to dobry wynik. Inna nasza seniorka Julka Kędzierska wygrała swoją kategorię pokonując w finale mistrzynię Polski i Europy Annę Bielską z Waszawy.

Spodziewałem się dobrej walki, ale starcie z tak utytułowaną zawodniczką jak Ania zawsze przynosi ze sobą pewne ryzyko

Komentuje shihan Piotr Zembrzuski – Julka jednak poradziła sobie doskonale z tym wyzwaniem.

Również na pierwszym stopniu podium zameldował się Olaf Szempliński, który zdominował swoją kategorię wygrywając pierwszą walkę przez wazaari a trzy pozostałe przed czasem. To był absolutny nokaut. Z walki na walkę Olaf nabierał pewności siebie i nie dawał swoim przeciwnikom żadnych szans. Kolejnym naszym faworytem, który nie zawiódł był Norbert Kacak z SKKK-Dźwieżuty. Pewnie wygrał wszystkie trzy walki a finał kończył, jak się później okazało, ze złamanym palcem. Charakter tego młodego wojownika wyprzeda jego technikę. Drugie miejsce w swojej kategorii zajął debiutujący na zawodach PZK Wiktor Cymerman, który również stoczył trzy walki.

Wiktor, gdy rozpoczął swoje treningi znacznie wyprzedzał rówieśników swoją techniką i wolą walki później miał okres lekkiego zastoju – komentuje shihan Piotr Zembrzuski - a na tych zawodach doznał przebudzenia i znów walczył z wielką determinacją, oby tak dalej.

W konkurencji kata SKKK również odnotował sukces. Nasz zawodnik Jan Rogala zajął III miejsce wśród 13 startujących. Kata to bardzo trudna konkurencja, trzeba wykazać się doskonałą techniką i koordynacją oraz wyczuciem tempa, a Jan wszystkie te cech posiada. Drugie miejsce w kategorii + 80 kg wywalczył senior Jakub Kwaśniewski, który na co dzień trenuje w SKKK ale reprezentuje macierzysty klub z Bartoszyc. Wszystkim serdecznie gratulujemy.