Zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate nie zwalniają tempa. W minioną sobotę pojechali do Bydgoszczy, gdzie odbywał się VI Internacional Oyama Young CUP. W turnieju wzięło udział 290 zawodników i zawodniczek z 28 klubów z Polski I Łotwy. Szczytno reprezentowało 14 wojowników a wśród nich świeżo upieczona mistrzyni Polski Ewa Gołaszewska.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Każda z przybyłych drużyn wystawiła najmocniejszy skład, gdyż dla większości zawodników był to sprawdzian przed nadchodzącymi ME. Reprezentanci SKKK również szlifują formę do najważniejszej imprezy w tym roku i w Bydgoszczy walczyli jak „lwy”. Nie zawiedli nasi faworyci Ewa Gołaszewska i Olaf Szempliński zdecydowanie wygrywając swoje kategorię. Ewa w drodze do finału spotkała się ze swoją finałową rywalką z MP Juniorów Młodszych z Józefowa, i podobnie jak przed tygodniem rozstrzygnęła ten pojedynek na swoją korzyść. Potwierdziła tym samym swoją dominację w tej kategorii. Dodatkowo wystartowała w Kata zajmując 3 miejsce. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że od 2 miejsca dzieła ją 0,1 pkt. a od 1 tylko 0,2. To wskazuje na bardzo wysoki poziom zawodów. Inny nasz faworyt Olaf Szempliński zanotował na swoim koncie kolejne zwycięstwa z obcokrajowcami. Po wygranej w Hiszpanem w międzynarodowym turnieju w Sieradzu, w sobotę pokonał Polaka przez Ippon oraz dwóch Łotyszy na punkty.

-Ewa i Olaf to zawodnicy, którzy z każdych zawodów przywożą medale, ale doskonale wiedzą, że te najważniejsze są wciąż jeszcze przed nimi. – komentuje shihan Piotr Zembrzuski i dodaje – ta świadomość powoduje, że ciągle są głodni sukcesu i cały czas ciężko pracują nad sobą.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Natalia Hajn wygrywając konkurencję Kata oraz zajmując 3 miejsce w Kumite. Coraz częściej jednak do głosu zaczynają dochodzić młodsi zawodnicy. Tym razem na uwagę zasługują Łucja Dragun i Martyna Wiśniewska, które stoczyły po trzy walki, lecz swoje walki finałowe przegrały na punktu. Nie zraziło je to wcale i zapowiedziały, że odgryzą się na następnych zawodach. Cała ekipa z SKKK dobrze się zaprezentowała, a dowodem na to jest zdobycie drużynowo 3 miejsca w Kata oraz 6 w Kumite.

Oto pełna lista nagrodzonych:
I m Natalia Hajn – KATA
I m Olaf Szempliński
I m Ewa Gołaszewska

II m Martyna Wiśniewska
II m Łucja Dragun
II m Paula Wąsewicz – KATA

III m Ewa Gołaszewska – KATA
III m Katarzyna Młynarczyk
III m Paula Wąsewicz
III m Nadia Tyczyńska
III m Aleks Dragun
III m Natalia Hajn